Mi vár ránk, mit tehetünk és mit nem teszünk?

Hogyan alkalmazkodjunk a klímakatasztrófához?

Hogyan alkalmazkodjunk a klímakatasztrófához?

A legfontosabb lépések a klímakatasztrófára való felkészülésünkben

2019. január 31. - Dienes Tibor

A klímaváltozás el fog jönni, az biztos, és érinteni is fog minket. Mit tegyünk most, hogy felkészüljünk rá?1. Tegyünk félre minél több pénzt! Az élelmiszerárak emelkedni fognak, ahogy a megélhetés többi költsége is, szükség lesz a megtakarításainkra. Ennek a legjobb módja, hogy már most…

Tovább

A klímakatasztrófa eljövetele 3.

Politikai változások

Az emberek félnek a klímaváltozástól. Hallanak róla, tudják, hogy baj lesz, de nem látják mikor és hogyan. Inkább a homokba dugják a fejüket, arra gondolnak, hogy amiről nem vesznek tudomást, az nincs is. Ha egy politikus a klímakatasztrófa miatt adót akar növelni, nagy felzúdulás lesz, lásd a…

Tovább

A klímakatasztrófa eljövetele 2.

A tengerszint növekedése Magyarországon

Magyarországnak nincs tengere, így minket nem érint közvetlenül az, hogy a tengerszint emelkedésével turista célpontok mennek tönkre, tengerparti városok lesznek víz alatt, ami miatt elmenekülnek a lakosaik.De persze a globalizáció korában még sem tudjuk megúszni a vízszint emelkedés hatásait.A…

Tovább

A klímakatasztrófa eljövetele 1.

Egy hosszú kánikula következményei.

Sokat gondolkozom azon, hogyan kezdődik majd az igazi klímakatasztrófa. Biztosan nem egyszerre történik, mint egy aszteroida becsapódás, lehet olyan lassú lesz a változás, hogy talán még hozzá is tudunk közben szokni. De biztosan lesznek olyan elemei a klímaváltozásnak, amelyek gyorsan és nagyban…

Tovább

Költözzünk falura?

Sokan menekülnek el a városokból falvakba, kilépve a városi létből. Ők elsősorban a stressz elől menekülnek, vagy a nyugdíjas éveiket akarják nyugodt környezetben eltölteni. Vannak az ökofalvak, ahol többen összeállnak egy közösségbe, és önellátásra törekednek. Ezeket az embereket nem a…

Tovább

Mi lesz a vizeinkkel?

A klímaváltozás hatásait már ma is érezzük: Télen sok a csapadék, nyáron gyakori az aszály. Idén a Duna vízállása a legalacsonyabb volt, mióta mérik, és a kevés csapadék miatt csökkentek a terméshozamok is. Néha jönnek nagyobb viharok, hirtelen rengeteg esővel, amelyek villámárvizeket okoznak.Az…

Tovább

Mi legyen az építőiparral?

A The Economist cikke szerint az cementgyártás adja a világ széndioxid termelésének 6 %-át, amihez az épületekbe való acél termelése további 4 %-ot tesz hozzá. A cikk szerint a fa lehet a megoldás erre a problémára. A glulam - a ragasztott, laminált fa termelése hatodannyi energiát fogyaszt, mint a…

Tovább

Mit tehetünk a klímakatasztrófa ellen?

Mint korábban írtam, a politika semmit se fog tenni a globális felmelegedést okozó tevékenységek drasztikus csökkentéséért. Senki se fog olyan pártra szavazni, amelyik komoly adóemelést és fogyasztáscsökkentést akar. De lehet, hogy szavazni fognak olyan pártra, amelyik azzal kampányol, hogy megvéd…

Tovább

Klímaváltozás és a lakásunk

Aki a legkorszerűbb, jól szigetelt lakásban vagy házban lakik, ahol van padlófűtés és plafonhűtés, az nyugodtan várhatja a klímaváltozást. A nagy melegek, a hirtelen hidegek nem nagyon fogják befolyásolni a belső hőmérsékletet. De mit tegyen az, aki nem ilyen házban lakik?Íme néhány ötlet, hogy…

Tovább

Hogyan érintheti a klímaváltozás az egészségünket?

A klímaváltozás elsősorban az időjárási szélsőségekben fog megnyilvánulni, és ez rossz hatással lehet ránk. Mire készülhetünk?- Hosszú kánikulai időszakok: korábban sok, főleg idős ember halt meg a nagy hőhullámok idején. Manapság már kevesebb a közvetlen halál, hála az elterjedt…

Tovább
süti beállítások módosítása